Skąpe zmiany włókniste w lewym szczycie płuca

Aorta wysycona w łuku.Zlepy opłucne w kątach przeponowo sercowych.Prawa wnęka zagęszczona ze zwapnieniami.Przywnękowo i przysercowo,rysunekzrębu płucnego nieco wzmożony,Skąpe zmiany włuknistew lewym szczycie

Witam. Wysycenie aorty najprawdopodobniej świadczy o miażdżycy. Sugeruje oznaczenie poziomu lipidow we krwi. Zageszczenia prawej wnęki moga natomiast być wynikiem stanu zapalnego. Konieczna jest konsultacja z lekarzem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.