Skąpy okres a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, zacznę od tego, że mam 20 lat i jestem mężatką. Z powodu bólu przy współżyciu trudno mi kochać się z mężem (byłam już z tym u wielu lekarzy i nie stwierdzili nic w mojej budowie, po prostu twierdzą, że to stres), dlatego najpierw się "bawimy", a potem "wlewamy" spermę, gdyż bardzo chcemy mieć dziecko. I tak od pół roku w dni płodne. Okres mam regularnie co 29-30 dni. Ostatnio zrobiliśmy tak w marcu. Marcowy okres dostałam w terminie, trwał on jak zwykle 5-6 dni, jednak był trochę mniej obfity. Przed kwietniowym okresem, hm, trudno to nazwać, "swędziały" mnie wargi, były trochę ciemniejsze i czułam jakby mi spuchły. Jednak po paru dniach to minęło i okres dostałam w terminie, z tym że jest on bardzo skąpy (jak nigdy). W sumie nie mam żądnych objawów, może poza tym, że pobolewa mnie brzuch, czasem jest mi nie dobrze, boli mnie głowa, jestem jakby bardziej zmęczona i częściej chodzę do toalety. Nie robiłam testu ciążowego, bo skoro mam okres... jednak wczoraj przeczytałam, że można mieć krwawienie, będąc w ciąży. Czy jest możliwe, że zaszłam (bardzo byśmy się cieszyli)? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czasami, ale bardzo rzadko, zdarza się, że podczas implantacji zarodka (która jest uznana za początek ciąży) dochodzi do niewielkiego krwawienia, które jest postrzegane przez kobietę za okres. Jednak taka sytuacja jest rzadka i prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe, jeśli wystąpił okres. Może Pani wykonać test ciążowy, ale nie do końca ma to sens.

Trudno będzie Państwu zajść w ciążę, jeśli nie dochodzi do stosunku... Warto próbować dalej rozwiązać ten problem. Jeśli rzeczywiście powodem kłopotów ze współżyciem jest stres, to warto sprawą się zająć. Być może w Pani związku istnieje jakiś konflikt, który sama Pani przed sobą ukrywa, a który manifestuje się bólem przy współżyciu. Jeśli "coś nie gra" w małżeństwie, to kłopoty lepiej rozwiązać zanim pojawi się dziecko, tak, aby mogło rozwijać się w harmonijnej rodzinie. Proszę rozważyć wizytę u seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam!