Skąpy okres a prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zarodka

Czy może być to zagnieżdżenie zarodka jeżeli pierwszy stosunek odbyłam 4.02 zabezpieczony oraz 20.02 również zabezpieczony prezerwatywa nie pękła nie spadła. 21.02 dostałam okres (poprzedni 19.01) albo raczej skąpy okres . Trwa już piąty dzień jednak dzisiaj jest go znacznie mniej .. Co to może oznaczać ? Dodam że jestem w tym miesiącu chora już po raz drugi i strasznie zestresowana czy może to mieć jakiś wpływ ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią mniejsza obfitość krwawienia może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik stresu, infekcji, ciąży, itd. Tak naprawdę zmniejszenie obfitości może być równie dobrze nie związane z żadną konkretną przyczyną. Nie każda miesiączka musi być bowiem taka sama. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy.