Skąpy okres a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Przed skończeniem opakowania (kilka dni) chłopak skończył we mnie. 8 dni temu skończyłam opakowanie i okres pojawił mi się dopiero po 2 dniach i był bardzo skąpy , trwał niecałe 3 dni. Natomiast wcześniejsze moje miesiączki podczas 7 dniowej przerwy były bardziej obfite. Podczas przerwy partner również skończył we mnie. I chciałabym się dowiedzieć: Czy mogłam zajść w ciążę i stąd te krwawienia są skąpe? Czy to jest tak przez tabletki? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie nie ma powodów do obaw. Jakość okresu może być różna w trakcie stosowania antykoncepcji.