Skąpy okres, ból podbrzusza i lekkie krwawienie a ciąża

Tydzień temu kochałam sie ze swoim chlopakiem. W sobote tak jak powinnam dostalam okresu, niestety jest on bardzo skapy. od dwoch lat nie zdarzylo mi sie cos takiego. boli mnie podbrzusze i wystepuje lekkie krwawienie. czym to jest spowodowane? czy moge byc w ciazy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W przypadku regularnych cykli miesiączkowych można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciąże, gdy kobieta współżyje dzień przed wystapieniem miesiączki. Natomiast jeśli krwawienie pojawia się w nieregularnych odstępach czasu nidgy do końca nie wiadomo kiedy mogło dojść do owulacji, a tym samym ciężko określić ryzyko zajścia w ciążę. Intensywność krwawienia miesiączkowego nie zawsze musi być taka sama-ma na to wpływ wiele czynników. To że ma Pani aktualnie skąpy okres co nie musi oznaczać od razu ciąży. Dla pewności (że to na pewno było krwawienie związane z miesiączką) można zrobić test ciążowy po 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W sytuacji współżycia bez zabezpieczenia należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a objawy pojawią się w następnym cyklu konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.