Skąpy okres i negatywne testy ciążowe a możliwość ciąży

Witam!
Ostatni okres miałam 27 stycznia, według testów owulacyjnych około 17-19 lutego miałam dni płodne, kolejny okres dostałam późnym wieczorem 7 marca, był bardzo skąpy i skończył się 10 marca w godzinach rannych. Robiłam pięć testów ciążowych, każdy wyszedł negatywnie.
Czy mimo to mogę być w ciąży? Dodam jeszcze, że przez jakiś tydzień przed dostaniem okresu bolało mnie podbrzusze, dokładnie tak, jakbym miała za moment dostać okres.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Plamienie spowodowane zagnieżdżaniem się zarodka w macicy występuje około 9-12 dni po zapłodnieniu. Jeżeli doszłoby do ciąży, u Pani powinno się pojawić najpóźniej 4-5 marca. Ponieważ wystąpiła miesiączka i aż 5 testów ciążowych wypadło negatywnie, ciąża jest raczej mało prawdopodobna.
Aby zyskać pewność, może Pani wykonać oznaczenie hCG w laboratorium, które jest bardziej wiarygodne niż domowe testy ciążowe. Wynik < 5mIU/ml wyklucza ciążę.