Skaza białkowa a Latopic u niemowlaka

Witam mam 3 miesiecznego syna pediatra stwierdzil u niego skaze na bialko mleka krowiego. Przeczytalam ze Latopic jest pomocny i trzeba go stosowac przez 3 m-ce czy moge stosowac na wlasna reke czy musi zadecydowac o tym lekarz, dodam iz dziecko ma szorstkie nozki i polakierowane policzki.

Milena Lubowicz

Pierwszym i najważniejszym postępowaniem w przypadku alergii na białko mleka krowiego powinna być zmiana mleka lub gdy karmi Pani piersią dieta eliminacyjna. Latopic to preparat probiotyczny i może tylko wspomóc. Proszę rozważyć z pediatrą stosowanie preparatu delicol, który zawiera laktazę ułatwiającą trawienie mleka.
Pozdrawiam