Kobieta , 34 lata Witam! Córka ma 18 mies i miała skaze białkowa. Odstawiłam jej po roku bebilon pepti ale wysypka na nogach i rekach ciągle się pojawia. Zrobiłam jej testy alergiczne z krwi, na jedzenie, kurz, grzyby, siersc ale nic nie wyszło, nawet mleko. A widze że to po mleku się zaostrza. Zje serek i za dwa dni wysypka. Czy to możliwe że testy się m ylą?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani

Niestety testy nie są zawsze wiarygodne w tym wieku ale należy je wykonywac . Mogą wyjść dodatnio za rok- dwa. Ważne jest też czy alergia występowała w rodzinie dziecka- jeśli tak to rozpoznanie raczej pewne. Myślę że wygląda to na alergię na białko mleka.
Należy odstawić mleko i przetwory z diety , zastąpić te białko innym , zastosować u dziecka doustnie Lek przeciwhistaminowy w skropić np xyzal, przepisać dziecku emolienty w balsamie leki przeciwzapalne na skórę, np elidel ...ale to wszystko kompetencje alergologa proszę się do alergologa z tym problemem udać.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Testy alergologiczneAlergia (inaczej nazywana uczuleniem lub nadwrażliwością) to patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na alergen. Polega ona na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji, tak zwanych mediatorów stanu zapalnego.
  • AlergologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Alergia pokarmowa - charakterystyka, przyczyny, symptomy, alergia na białko, leczenie

Skaza białkowa u niemowląt - przyczyny, objawy, leczenie, karmienie piersią

Skaza białkowa to rodzaj alergii pokarmowej, której objawy pojawiają się po spożyciu mleka krowiego, ale również wszelkich produktów mlecznych, kakao, cytrusów, jaj i mięsa innego niż drobiowe i królicze. Skaza białkowa stanowi 13 proc. wszystkich alergii...

Alergia pokarmowa - charakterystyka, przyczyny, symptomy, alergia na białko, leczenie

Skaza białkowa - atopowe zapalenie skóry, objawy, karmienie piersią, leczenie

Skaza białkowa to rodzaj alergii pokarmowej, która pojawia się najczęściej w wyniku uczulenia na białko mleka krowiego. Skaza białkowa bywa mylnie nazywana alergią na mleko, jednak skaza białkowa ma szersze znaczenie, gdyż może także pojawić się w wyniku...