Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skaza białkowa i wysypka u dziecka

Witam! Córka ma 18 mies i miała skaze białkowa. Odstawiłam jej po roku bebilon pepti ale wysypka na nogach i rekach ciągle się pojawia. Zrobiłam jej testy alergiczne z krwi, na jedzenie, kurz, grzyby, siersc ale nic nie wyszło, nawet mleko. A widze że to po mleku się zaostrza. Zje serek i za dwa dni wysypka. Czy to możliwe że testy się m ylą?
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Szanowna Pani

Niestety testy nie są zawsze wiarygodne w tym wieku ale należy je wykonywac . Mogą wyjść dodatnio za rok- dwa. Ważne jest też czy alergia występowała w rodzinie dziecka- jeśli tak to rozpoznanie raczej pewne. Myślę że wygląda to na alergię na białko mleka.
Należy odstawić mleko i przetwory z diety , zastąpić te białko innym , zastosować u dziecka doustnie Lek przeciwhistaminowy w skropić np xyzal, przepisać dziecku emolienty w balsamie leki przeciwzapalne na skórę, np elidel ...ale to wszystko kompetencje alergologa proszę się do alergologa z tym problemem udać.

Specjalista alergologii i pediatrii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety