Skaza białkowa i wysypka u dziecka

Witam! Córka ma 18 mies i miała skaze białkowa. Odstawiłam jej po roku bebilon pepti ale wysypka na nogach i rekach ciągle się pojawia. Zrobiłam jej testy alergiczne z krwi, na jedzenie, kurz, grzyby, siersc ale nic nie wyszło, nawet mleko. A widze że to po mleku się zaostrza. Zje serek i za dwa dni wysypka. Czy to możliwe że testy się m ylą?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Szanowna Pani

Niestety testy nie są zawsze wiarygodne w tym wieku ale należy je wykonywac . Mogą wyjść dodatnio za rok- dwa. Ważne jest też czy alergia występowała w rodzinie dziecka- jeśli tak to rozpoznanie raczej pewne. Myślę że wygląda to na alergię na białko mleka.
Należy odstawić mleko i przetwory z diety , zastąpić te białko innym , zastosować u dziecka doustnie Lek przeciwhistaminowy w skropić np xyzal, przepisać dziecku emolienty w balsamie leki przeciwzapalne na skórę, np elidel ...ale to wszystko kompetencje alergologa proszę się do alergologa z tym problemem udać.