Skaza białkowa u niemowlaka

Moja 6 miesieczna coreczka ma najprawdopodobniej skaze bialkowa, juz od miesiaca jest na nutramigenie i nie widze zadnych zmian-nic, nawet jest jeszcze gorzej poniewaz ta "skaza" pojawila sie na ciele a wczesniej miala na buzce,teraz gdy skonczyla pol roczku pije nutramigen2,tzn nie chce pic,czasami robi rzadka zielona kupke.Co mam zrobic?Zapisac sie do jakiegos alergologa?Zmienic mleko,wczesniej pila bebilon pepti,czy to wogole jest skaza?Bardzo prosze o jakies wskazowki.Dziekuje i serdecznie pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Skaza białkowa to ciężka postać alergii na białko mleko krowiego. Jeśli stosowane przez Panią mleka o znacznym stopniu hydrolizy białek nie pomagają, należy jak najszybciej wybrać się do pediatry. Prawdopodobnie, jeśli jest to skaza białkowa, dobrym mlekiem okazałoby się mleko Bebilon Amino - jest to mleko, w którym białko jest w postaci wolnych aminokwasów, czyli najmniejszych elementów białka, które są najłatatwiej wchłanialne. Z tego, co Pani pisze wynika, że dziecko ma uczulenie i na białka mleka krowiego wywodzące się z kazeiny (Nutramigen) i białka wywodzące się z serwatki (Bebilon Pepti). Bebilon Amino jest mlekiem stosowanym w przypadku, gdy wymienione powyżej nie łagodzą objawów alergii.

Radziłabym jak najszybszą konsultację pediatryczną.

Pozdrawiam serdecznie