Skierowanie do endokrynologa od ginekologa

Witam. Czy ginekolog moze mi wystawic skierowanie do endokrynologa. ? Jakie wtedy musze wykonac badania i kto mnie na nie skieruje. ? Czy za to sie placi. ? Co bede potrzebowala. ?

Witam Panią,

Ginekolog może wystawić Pani skierowanie do endokrynologa. Jednakże, aby mogła Pani skorzystać z bezpłatnej wizyty "na NFZ" musi to być skierowanie wystawione ze szpitala lub poradni mającej podpisany kontrakt z NFZ-em. Niestety nie są honorowane skierowania wystawione z prywatnych gabinetów, co nie jest do końca zrozumiałe, bo przecież pacjent jest ubezpieczony i przysługuje mu prawo do bezpłatnego leczenia, ale tak mamy skonstruowane prawo w Polsce.Aby ginekolog mógł wystawić Pani skierowanie do endokrynologa musi mieć ku temu jakieś przesłanki. Przyjmujący Panią endokrynolog zadecyduje jakie badania są Pani potrzebne i zleci je Pani bezpłatnie. Aby się zarejestrować wystarczy Pani skierowanie i dowód osobisty. W EWUŚ-u jest informacja , czy posiada Pani aktualne ubezpieczenie, czy nie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz