Skierowanie do wizyty u psychologa

Witam! Chcę iść z z moim 6-letnim dzieckiem na konsultację do psychologa na NFZ do Poradni Zdrowia Psychicznego. Okazało się, że konieczne jest skierowanie od psychiatry z tego samego ośrodka. Czy to jest konieczne? Nie znam przepisów, ale może równie "ważne" jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu z naszej przychodni rodzinnej? Chciałabym uniknąć wizyty u psychiatry (jeśli jest taka możliwość) i skrócić czas oczekiwania na wizytę u psychologa. Proszę o radę (Dziękuję)

witam,
niestety jest potrzebna skierowanie od lekarza psychiatry. Nie wiem dlaczego jest to dla pani trudne, bo wizyta nie jest czymś trudnym dla dziecka. Jest to zwyczajna rozmowa z rodzicem i dzieckiem. Pytanie o niepokojąca objawy i zachowania.

Bez skierowania można pójść do psychologa w Poradni Psychologiczno- pedagogicznej.
pozdrawiam

Szanowna Pani, zgodnie z obowiązującymi przepisami musi Pani posiadać skierowanie do psychologa przyjmującego w ramach NFZ. Jednak skierowanie to może być wystawione również przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (lekarza rodzinnego). Pozdrawiam, Monika Wysota

Może lepszą opcja byłaby Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna? Te placówki pracuja przede wszystkim z dziećmi, bardzo często oferują szeroka pomoc z zakresu diagnostyki i terapii dziecięcej, a także logopedii.
Poradnie Zdrowia Psychicznego faktycznie często przed zapisaniem a spotkanie z psychologiem oczekują konsultacji psychiatrycznej ze względu na wymogi NFZ dotyczące możliwości świadczenia usług psychologicznych.