Skierowanie na oczyszczanie jamy macicy z powodu nierozwijania się zarodka

16 lutego miałam ostatni okres. Tydzień temu, kiedy byłam w 8 tygodniu ciąży (licząc od dnia ostatniej miesiączki) lekarz stwierdził, że należy mnie wysłać na czyszczenie bo zarodek się nie rozwija. Na potwierdzenie jego diagnozy zostałam wysłana na BHCG. Po 48h wynik z 15867,40 przyrósł do 19199,93. Przedstawiła ten wynik przez tel swojemu lekarzowi. Powiedział, że to za mało i dziś mam przyjść po skierowanie na czyszczenie. Cykl poprzedzający zapłodnienie trwał 48 dni! Czy to słuszna decyzja?

W szpitalu przed wyłyżeczkowaniem jamy macicy ZAWSZE robi sie kontrolne usg i w razie wątpliwości robi sie kontrolne B HCG. Nikt nie wyłyżeczkuje macicy bez 100% pewności że ciąza jest nieprawidłowa