Skład cukierków ziołowych a ich wpływ na organizm

Witam! Czy cukierki ziolowe, ktorych sklad przedstawie ponizej, mozna uznac za zdrowe? Cukier, syrop glukozowy, syrop glukozowo-fruktozowy, kwasy(kwas cytrynowy, kwas jabłkowy), ekstrakty z ziół(kwiat lipy 0,12%, werbena 0,2 %, pokrzywa 0,05%, tymianek 0,02%), witamina C, aromaty(lipa, lipowo-miodowy, aromat wywołujący efekt chłodzący), naturalny aromat (limonka). Dziekuje za odpowiedz.

Witam,

już ze względu na zawartość cukru, syropu glukozowego oraz syropu glukozowo - fruktozowego jest to produkt, który do zdrowych nie należy. Nie zalecam częstego spożywania tego typu cukierków, ze względu na to, iż wymienione składniki przyczyniają się do powstawania cukrzycy typu II, otyłości, podwyższenia poziom złego cholesterolu (LDL).

Syrop glukozowo - fruktozowy nie dostarcza właściwościowi odżywczych i powoduje spadek wrażliwości organizmu na hormon odpowiadający za informację mózgu o sytości, czyli leptynę.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/ - zapraszam do polubienia bloga