Skład kremu a nawilżenie skóry

Czy skład kremu- żelu woda, aloe vera extract, propylene glicol, gliceryne, symhytum officinale extract, D-panthenon, carbomer, triethanolamine, allantoin jest dobrym nawilżaczem? Kremy na physiogel zapychają mnie i tworzą sie zaskórniki, wiec czy sprawdzi sie to w czasie stosowania adapalenu?

Krem Physiogel służy do odbudowy warstw hydrolipidowej naskórka. Jednak dla cer problematycznych może być zbyt obciążający skąd tworzenie się zaskórników. Umieszczony skład jest na pewno lżejszy, ale gliceryna też może wywołać podobną reakcję. Kosmetyk powinien lekko nawilżać i łagodzić podrażnioną skórę, co na pewno będzie pomocne przy stosowaniu Adapalenu. Proszę postosować ok 2 tyg i zobaczyć czy nie będzie więcej zaskórników, bo każda skóra reaguje też inaczej

Pozdrawiam :)