Skład żelu do twarzy

Czy skład żelu jest bezpieczny dla skory twarzy jako krem na dzień i na noc? Aloe Barbadensis, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Sulfite. Zależy mi na produkcie nie zapychającym pory oraz z właściwościami rozjaśniającymi przebarwienia zapalne.

Droga Pani,

Preparat nie zawiera w swoim składzie substancji, które wykazywałyby działanie rozjaśniające. Większość związków chemicznych działa tu konserwująco i konsystencjo twórczo. Produkt zawiera tylko jeden składnik aktywny jakim jest aloes a on wykazuje działanie głównie łagodzące i pośrednio nawilżające.
Moim zdaniem zbyt ubogi preparat aby mogła stosować go Pani jako nocną i dzienną pielęgnację.
Jeśli chce Pani rozjaśnić przebarwienia po zmianach zapalnych zalecam stosowanie preparatów, które w swoim składzie zawierają np kwas azelainowy. Latem proszę używać kremów z filtrami o SPV> 30.
Jesienią zapraszam na wykonanie pilingów chemicznych bądź peeling laserowy.

Pozdrawiam serdecznie