Składniki w diecie 1200 kalorii

Dobry wieczór. mam pytanie która z kasz jest bardziej wskazana podczas odchudzania, chodzi o kaszę gryczaną, jęczmienna, pęczak. Dzienna ilość kalorii 1200.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

najbardziej wskazane są kasze gruboziarniste, które mają wyższą wartość odżywczą od kasz drobnych, czy białego ryżu. Obfitują w błonnik, węglowodany złożone, witaminy oraz liczne sole mineralne. Są to właśnie kasza gryczana, jaglana, jęczmienna, czy pęczak.

Wskazana jest jak największa różnorodność, zwłaszcza na diecie odchudzającej, która ogranicza ilość przyjmowanych składników odżywczych. Różnorodna dieta chroni przed niedoborami pokarmowymi.
Należy jedynie pamiętać, aby nie przekraczać dozwolonej porcji węglowodanów w ciągu dnia i spożywać porcje odpowiednie do diety.

Pozdrawiam