Skłamanie rodzicom a konflikt rodzinny

Witam mam problem ponieważ oklalamalam rodzica że jadę w pewne miejsce lecz pojechałam w inne ... Wtem rodzic się dowiedział wybuchła mega afera że ja oklamalam że jestem do niczego że kłamie z partnerem i że zawiodłam ja na całej linii siostra powiedziała że nie chcce się jej na mnie patrzeć a rodzic również tak powiedział ..;(. Nie chcieli zrozumiec że tylko wspólnie z chłopakiem chciałam spędzić czas a nie tak jak zawsze w gronie rodziny .. proszę o pomoc co mam.zrobic co o tym myśleć?

Pytanie pierwsze się nasuwa: dlaczego wogole pani kłamała?i od tego należy zacząć: jeśli nie czuje pani komfortu w relacjach z bliskimi osobami, to warto przemyśleć czego pani brakuje i o tym porozmawiać. Nic nie dzieje się z niczego. Mocne słowa jakie padły mogą świadczyć o niezdrowej relacji z bliskimi, którą należałoby zmienić (o tym pisałam już w innej odpowiedzi na pani pytanie). Pozdrawiam