Sklejenie policzka z dziąsłem po usunięciu ósemki

Witam!Tydzień temu miałam usuwaną prawą dolną zatrzymaną ósemkę,wszystko odbyło się gładko,martwi mnie tylko to,że dziąsło zostało zszyte 4-ma szwami razem z policzkiem,zszycie przechodziło od usuniętej 8-i do 6-ki(brakuje mi z tej strony i 6-ki i 7-i)czy to jest normalne?Dla mnie to dziwne bo po ściągnięciu szwów mam sklejony policzek z dziąsłem.Pani doktor powiedziała,że wszystko wróci do normy,czy aby na pewno?i kiedy?

Myślę ,że wszystko wróci do normy jak zejdzie stan zapalny.

Często przy zatrzymanych 8 jest bardzo mało dziąsła co w przypadku konieczności szycia może powodować wrażenie naciągniętego policzka. Proces gojenia trwa kilka tygodni, wszystko powinno wrócić do normy.

Witam. Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez oglądania miejsca zeszycia, być może jest jeszcze obrzęk i dlatego jest taki efekt. Proszę uzbroić się w cierpliwość, dopiero powiedzmy po miesiącu gdyby nic się nie zmieniło - ponownie odwiedzić dentystę.

Witam, z opisu wynika, że po usunięciu ósemki, brakuje Panu już po tej stronie trzech zębów, to dużo . Po usunięciu każdego zęba z czasem następuje w tym miejscu zanik kości, co prowadzi do obniżenia wysokości i wyrostka zębowego. Jeżeli lekarz musiał wydlutowac osemkę, a w jej okolicy był juz poważny zanik, to zeszycie rany musiało spowodować naciąganięcie płata sluzowki z okolic policzka. Ponieważ jest to jeszcze świeża rana ma Pan odczucie dyskomfotu i niestety na razie pozostaje tylko czekać. Jeżeli po całkowitym wygojeniu będzie Pan nadal miał uczucie przyklejenie policzka, to chirurg pogłębi Panu w tym miejscu przedsionek. Natomiast warto będzie sie zastanowić nad odbudową utraconych zębów, gdyż zmiany zanikowe bedą nadal w tempie postepowały.