Sklerotyzacja i nierówny zarys płytek granicznych trzonów kr. lędźwiowych
Proszę i interpretację wyniku rtg kręgosłupa Sklerotyzacja i nierówny zarys płytek granicznych trzonów kr. lędźwiowych od L1 do L3 jak w zmianach po przebytej ch. Scheuermanna. Guzki Schmorla płytek granicznych tych trzonów. niewielka lewostronna rotacja kręgów od L2 do L5. Sklerotyzacja stawów międzykręgowych L5/S1. Asymetria łuku S1. Dziękuję

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem.