Sklerotyzacja żylaków u 18-latka

Czy skleroterapia żylaków wystarczy? Jestem chłopakiem, mam 18 lat. Jestem genetycznie obciążony żylakami nóg. Jak na razie mam dwa na prawej nodze; przy kolanie, drugi z tyłu łydki. Uwidaczniają się już po krótkim staniu, są wyczuwalne pod ręką. Wiem, że najpierw trzeba zrobić USG żył, potem lekarz ustala metodę leczenia. Pytam, bo chcę się dowiedzieć: czy zabieg skleroterapi wystarczyłby, ile trwałaby kuracja?

Tak jak sam pisze najpierw trzeba wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych i wtedy oceni się czy wystarczająca będzie tylko skleroterapia czy też leczenie operacyjne. Niewydolność w zakresie żyły odpiszczelowej wielkiej czy odstrzałkowej na pewno będzie wymagać leczenia radykalnego. W tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.

Witam przy zabiegu skleroterapii lekarz dobiera ilość potrzebnych zabiegów po obejrzeniu nóg. Po zabiegu należy przez 4 tygodnie nosić uciskające rajtopy.

Witam
Badanie Usg-doppler pokaże czy zylaki nadaja sie do leczenia nieoperacyjnego. Jeśli średnica niewydolnej żyły będzie niewielka, można wykonać zabieg Echo-skleroterapii. Przy wiekszej srednicy lepszym rozwiązaniem będzie wyciecie chirurgiczne lub laser endowaskularny.