Skłonność do infekcji grzybiczych

Witam. Mam skłonnośc do infekcji grzybiczych pochwy, nawracaja co pare miesięcy. Biorę teraz Clotrimazol i czy po tym powinnam brac Lactovaginal, by zapobiec nawrotowi? Jesli tak, to przez ile dni? W lutym mam wizyte u ginekologa to dopytam o powody tych infekcji, ale póki co chciałam dowiedziec się, czy sa jakies sposoby zeby zmniejszyc ich ryzyko? Chodze na basen, bo kazdej wizycie brac lactovaginal? Po stosunku tez brac? Prosze o rady co robic żeby zapobiec infekcjom

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po zastosowaniu clotrimazolu jak najbardziej może Pani zastosować Lactovaginal. Proszę stosować 1-2 kapułki przez około 7 dni. Później warto zastanowić się nad przyczyną nawracających infekcji. Doraźne stosowanie probiotyków nie rozwiąże bowiem tego problemu.