Skłonność do żylaków u 18-latki

Witam. Czy kolejne żyły mogą stawać się widoczne przez skórę nóg? Mam 18 lat i prawdopodobnie odziedziczyła skłonność do żylaków.

Witam serdecznie, zdrowy tryb życia, ruch, stosowanie kompresjoterapii profilaktycznej, redukcja wagi, unikanie zaparć itp. może odwlec powstanie żylaków. Ryzyko rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej u córki to 60%, gdy jeden z rodziców ma żylaki i 90%, gdy oboje rodziców je mają. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog