Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skłonności do wymyślania sytuacji i błędna ocena rzeczywistości u kobiety

Kobieta,mężatka ma skłonność do wymyślania sytuacji których nie ma, np. wmawianie komuś że coś jej powiedział jak to nieprawda, i nie da się przekonać że jest inaczej, oszukiwanie albo błędna ocena rzeczywistości np pretensje że ktoś z męża rodziny był u niej 1 raz a z jej rodziny o wiele częściej kiedy dokładnie jest odwrotnie! wykrzyczy słowa obelgi odnośnie rodziny męża a potem się nie przyznaje czy nie pamięta, Jak dotrzeć do takiej osoby bo wszyscy martwią się czy to normalne ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam,

warto byłoby skorzystać z bezpośredniej porady specjalisty i w na spotkaniu omówić problemy, które Pani opisuje. Kontakt Internetowy i niezbyt wiele informacji, utrudnia znalezienie skutecznego sposobu na poradzenie sobie z problemem. W Rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego ( w ramach usług NFZ), można bez skierowania, telefonicznie zarezerwować spotkanie ze specjalistą.

pozdrawiam A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

0

Witam, Żeby podjąć sensowne działania na początek warto ustalić co jest ich przyczyną. Wygląda na to, że do tego potrzebna jest pomoc specjalisty – myślę że lekarza psychiatry. Opisane zachowania mogą być trudne dla otoczenia – warto pamiętać, że prawdopodobnie są one objawem jakiegoś zaburzenia a nie złej woli. Czasami jest tak, że ktoś wyrażając tego typu „wymysły” jest przekonany o ich prawdziwości i nie trafiają do niego żadne argumenty. Wato zachowywać spokój i nie dawać się ponieść negatywnym emocjom, chociaż takie mogą się pojawiać. Warto mówić o swoim spostrzeganiu rzeczywistości używając komunikatów typu „ja” i mówić o swoim zaniepokojeniu stanem tej osoby oraz wyrażać troskę. Natomiast odpowiedź na pytanie co dokładnie dzieje się z tą Panią i jak sobie z tym radzić, możliwa jest po osobistej konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Bukowska www.psychologlublin24.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety