Skłonności do wymyślania sytuacji i błędna ocena rzeczywistości u kobiety

Kobieta,mężatka ma skłonność do wymyślania sytuacji których nie ma, np. wmawianie komuś że coś jej powiedział jak to nieprawda, i nie da się przekonać że jest inaczej, oszukiwanie albo błędna ocena rzeczywistości np pretensje że ktoś z męża rodziny był u niej 1 raz a z jej rodziny o wiele częściej kiedy dokładnie jest odwrotnie! wykrzyczy słowa obelgi odnośnie rodziny męża a potem się nie przyznaje czy nie pamięta, Jak dotrzeć do takiej osoby bo wszyscy martwią się czy to normalne ?

Witam,

warto byłoby skorzystać z bezpośredniej porady specjalisty i w na spotkaniu omówić problemy, które Pani opisuje. Kontakt Internetowy i niezbyt wiele informacji, utrudnia znalezienie skutecznego sposobu na poradzenie sobie z problemem.
W Rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego ( w ramach usług NFZ), można bez skierowania, telefonicznie zarezerwować spotkanie ze specjalistą.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Witam,
Żeby podjąć sensowne działania na początek warto ustalić co jest ich przyczyną. Wygląda na to, że do tego potrzebna jest pomoc specjalisty – myślę że lekarza psychiatry.
Opisane zachowania mogą być trudne dla otoczenia – warto pamiętać, że prawdopodobnie są one objawem jakiegoś zaburzenia a nie złej woli. Czasami jest tak, że ktoś wyrażając tego typu „wymysły” jest przekonany o ich prawdziwości i nie trafiają do niego żadne argumenty.
Wato zachowywać spokój i nie dawać się ponieść negatywnym emocjom, chociaż takie mogą się pojawiać. Warto mówić o swoim spostrzeganiu rzeczywistości używając komunikatów typu „ja” i mówić o swoim zaniepokojeniu stanem tej osoby oraz wyrażać troskę.
Natomiast odpowiedź na pytanie co dokładnie dzieje się z tą Panią i jak sobie z tym radzić, możliwa jest po osobistej konsultacji z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
www.psychologlublin24.pl