Skok ciśnienia krwi po tomografii mózgu

Dzień dobry! Moja żona robiła tomografię mózgu i wynik jest następujący: zwapnienia w splotach naczyniowych układu komorowego. Badanie było w czwartek rano, a we wtorek wieczorem miała skurcze serca, uciski w klatce piersiowej, drętwienie palców oraz łydek, uczucie jakby miała zaraz zemdleć. Oczywiście pojechaliśmy do szpitala. Tam zostały jej zrobione badania ekg i inne krwi. Została na obserwację do rana i podano jej kroplówkę z elektrolitami. Po badaniu krwi i ekg wykluczono stan zawałowy. Rano powtórzono ekg i było ok. Ciśnienie krwi po przyjeździe do szpitala miała: 140\95. Nadmieniam to co się stało, bo nie wiem, czy to ma jakiś związek z wynikiem badań, tzn. tomografii. Pozdrawiam.

Witam!
Wynik tomografii komputerowej głowy nie sugeruje żadnych istotnych nieprawidłowości. Opisane zwapnienia są zmianami związanymi z wiekiem i nie wymagają leczenia. Oczywiście wiek Pana żony jest młody, ale takie zmiany mogą się już pojawiać. Opisane objawy mogą sugerować zaburzenia elektrolitowe, po wyrównaniu ewentualnych niedoborów, dolegliwości powinny ustąpić. Jeśli będą nawracać to sytuacja wymaga dalszej diagnostyki, zleconej przez internistę. Pozdrawiam serdecznie!