Skok poziomu TSH a otyłość

W grudniu 2014 roku gdy badalam krew wyszlo mi ze poziom TSH jest podwyzszony i wynosi 4,460 a jak badalam pare miesiecy temu tj marzec i maj to wynik wyszedl prawidlowy bo okolo 2,300. Co moglo spowodowac taki skok ? Czy otylosc moze powodowac takie wahania ?

Szanowna Pani,
poziom TSH jest jeszcze w normie, ale jego wzrost może wskazywać na rozwój niedoczynności tarczycy. Należy uzupełnić diagnostykę o fT4 i ew. powtórzyć oznaczenie TSH. Sam wzrost masy ciała może być objawem wskazującym na to zaburzenie.
Proszę zgłosić się do endokrynologa, który oceni badania i ew włączy leczenie tyroksyną
Pozdrawiam
dr R.Anielski