Skok psa na brzucha w 18 tygodniu ciąży

Jestem w 18 tygodniu ciazy, pies skoczył mi na brzuch w okolicach pępka. Bardzo martwię się czy coś mogło się stać. Nie mam bólu ani plamień. Jednak moje łożysko położone jest na przedniej ścianie, czy mogło nastąpić odklejenie ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie podanych informacji nie można jednoznacznie napisać o możliwych powikłaniach. Wobec braku jakichkolwiek objawów najprawdopodobniej nie stało się nic groźnego, ale pewnym można być jedynie po wykonaniu badania ginekologicznego i USG.