Skok temperatury w pochwie a owulacja

Witam Od kilku miesięcy mierzę temperaturę w pochwie codziennie o godzinie 6 rano przed wstaniem z łóżka. Chciałabym zapytać czy owulacja może wystąpić po skoku temperatury czy zawsze jest przed tym skokiem? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany temperatury wyglądają następująco: w pierwszej fazie cyklu występuje zwykle normalna temperatura, na krótko przed owulacją temperatura wzrasta o 0,5 do 1,5*C i na takim poziomie utrzymuje się w czasie trwania drugiej części cyklu. aż do zbliżania się miesiączki, gdy temperatura spada do normalnej temperatury.