Skoki ciśnienia i złe samopoczucie

Od pewnego czasu się źle czuję robi mi się gorąco jestem niespokojna pali mnie w brzuchu. Czuję jakby mi wnętrzności latały. Ciśnienie 140/85 a za godznę 110/60.Czy to może być wina skoku ciśnienia a może to nerwica. Czy powinam brać leki na uregulowanie ciśnienia. W nocy też źle sypiam prawie zawsze mam niemiłe sny. Czy przy skokach ciśnienia mogę się tak źle czuć czy muszę brać coś na uspokojenie, Jestem po menopauzie, mam 58 lat.

Bardzo serdecznie zachęcam do skonsultowania tych dolegliwości z lekarzem (ogólnym lub kardiologiem). Proszę nie stawiać sobie samodzielnie diagnozy i nie brać leków bez konsultacji lekarza, bo może to być niebezpieczne. Proces diagnostyczny wygląda zazwyczaj tak, że najpierw trzeba sprawdzić, co się dzieje z organizmem (badania), a jeśli zostaną wykluczone przyczyny somatyczne i z ciałem wszystko jest w porządku, to wtedy można ewentualnie zasugerować wizytę u psychiatry w celu zdiagnozowania zaburzeń z tej sfery (na przykład nerwicy).

Witam,
Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania pełnej diagnostyki medycznej. W przypadku wykluczenia istnienia przyczyn natury biologicznej proponuję udać się do wybranego psychologa. Opisywane objawy mogą być skutkiem stanów nerwicowych.
Pozdrawiam