Skoki ciśnienia oraz ból pleców, szyi i głowy

Witam.Mam 37lat.Moje kłopoty zaczęły się od marca tego roku.Skoki ciśnienia bez przyczyny,potem doszedł w kwietniu najpierw ból pleców a później między żebrami który czasem przydusza,i schodzi w kierunku szyi i ból głowy.Zrobiono mi koronografię,gastroskopię,prześwietlenie płuc-OK,kręgów szyjnych-zwyrodnienie,piersiowych-zwyrodnienie i skolioza,mam także nerwicę.Czy możliwe jest by od kręgosłupa ból w klatce był dziennie i bywało że ciśnienie skacze,oraz przydusza?

Witam,
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszony oddech) i podwyższonym ciśnieniem krwi, w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego), występuje też napięcie mięśniowe, ból pleców i karku, ucisk w klatce piersiowej, mogą utrzymywać się problemy z przewodem pokarmowym. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne, W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.