Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skoki ciśnienia po posiłkach

Jestem mężczyzną 50 lat.Występuje u mnie taki problem że natychmiast po jedzeniu występuje gwałtowny wzrost ciśnienia tętniczego i zwiększa się puls Ciśnienie to około 165/105 puls 80 do 110. Czym może to być spowodowane czy może to być coś z żołądkiem. Kazik
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dlaczego ludzie rezygnują ze szczepień?

Coraz częściej zdarza się, że ludzie rezygnują ze szczepień. Skąd taka tendencja? Czy to właściwe? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Pana stan wymaga bardziej dokładnej diangostyki i wdrożenia leczenia nadciśnienia. W celu precyzyjnego monitorowania skoków ciśnienia tętniczego zalecane jest przeprowadzenie (automatycznego) 24-godzinnego pomiaru. Na wzrost wartości ciśnienia może mieć wpływ sam fakt ruchu i pobudzenia towarzyszący jedzeniu, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (zwłaszcza bez objawów bólowych) nie powinny powodować wzrostu cisnienia tętniczego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy