Skoki ciśnienia, początki menopauzy oraz napady gorąca i zimna a stosowanie wkładki Mirena

Witam Mam 42 lata,skoki ciśnienia od 160/110, 150/100 do np 100/50, biorę leki na wysoki cholesterol oraz zaczyna się u mnie menopauza - od 9 miesięcy mam nieregularne cykle od 7 do 42 dni a okres trwa dzień czasami półtora i jest bardzo skąpy. Mam również napady gorąca i zimna. Czy wkładka Mirena będzie dla mnie właściwym rozwiązaniem? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie - Kasia

Szanowna Pani!

Żeby stwierdzić menopauzę, szczególnie u tak młodej osoby jak Pani-należałoby wykonać badania hormonalne.Nieregularne cykle mogą się pojawic również z innych przyczyn.Oczywiście Mirena jako uzupełnienie niedoboru progesteronu jest bardzo dobra. Niemniej jednak myślę, że w Pani przypadku konieczna jest wizyta u ginekologa.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka