Skoki ciśnienia pomimo terapii

Mimo przyjmowanie leków na nadciśnienie mój Mąż ma skoki ciśnienia. Nie zdarza sie to czesto . Czasami przed wystąpieniem na scenie przed duża grupa osob, w czasie zwalniania pracownika. Epizody wystepuja przy silnym stresie. Objawy to szybkie bicie serca, uderzenie do głowy itp. Maz ma 54 lata i jest pod opieka lekarza kardiologa. Co mozna zrobic zeby nie pojawiały sie skoki. Czy sa leki , które mozna przyjąć przed sytuacja stresowa ale nie "ogłupiające" ?

Małgorzata Panek

W przypadku stresowych sytuacji wzrost ciśnienia jest naturalny. Ponieważ Pani mąż na stałe przyjmuje leki na nadciśnienie, stosowanie dodatkowych leków powinno być uzgodnione z lekarzem prowadzącym. Zazwyczaj zaleca się leki z grupy beta-blokerów.
Pozdrawiam