Skoki ciśnienia przy bólu żołądka, stresie i zaburzeniach widzenia

Zawsze mialam niskie cisnienie, a od pewnego czasu mam podwyzszone, a nawet skaczace. Ostatnio miałam długofalowy stres i mam bóle zoładka. Czy to może być powodem tego skaczacego cisnienia i w jaki sposób bez tabletek mozna sobie pomóc? Ostatnio też miałam wylew do oka, a obecnie mam bardzo słabe widzenie. Prawdopodobnie zakrzep i obrzęk żółtej plamki. Jezeli moge uzyskać jakąś pomoc, to będę bardzo wdzięczna. Z góry dziekuję. Pozdrawiam. Elzbieta.

witam,
jak najbardziej Pani organizm może reagować tak na stres, tym bardziej, e był to stres długotrwały. proszę udać się do psychologa lub psychoterapeuty, aby mógł Pani pomóc ocenić Pani stan psychiczny. Poza tym zalecam wizytę u lekarza, zrobienie wyników, gdyż problem może być zarówno związany z psychiką jak i fizycznymi dolegliwościami

pozdrawiam