Skoki ciśnienia przy leczeniu kanałowym zęba

Jestem od 20 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej (sztucznej). Ostatnio wypadła mi plomba w zębie. Stomatolog zalecił ponowne leczenie kanałowe. Jednak po 2-krotnym wypełnieniu kanału, nastąpiły już po 6 godzinach - powikłania. Nastąpiło raptowne wysokie ciśnienie tętnicze, arytmia serca. Po usunięciu wypełnienia objawy ustąpiły. Czeka mnie 3 podejście, ale jestem pełen obaw. Co robić? Proszę o pilną odpowiedź.

Witam serdecznie!

Trudno mi określić dokładną przyczynę Pańskich dolegliwości bez przeprowadzenia badania i dokładnego opisu objawów, które się pojawiły. Nie wiązałabym ich wystąpienia z samym wstawieniem wypełnienia. Być może zgłaszane przez Pana objawy były wywołane przez leki używane do znieczulenia. Zdarza się bowiem, że powodują one zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, spadek/wzrost ciśnienie tętniczego krwi. Możliwe jest również, że objawy były spowodowane przez stres, który towarzyszył zabiegowi. Prawdopodobne jest również, że w jamie ustnej toczy się zapalenie, które trzeba zwalczyć antybiotykoterapią przed przystąpieniem do leczenia. Przed kolejną próbą wypełniania kanałowego proponowałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu dokładnego badania i zapoznaniu się z całokształtem dolegliwości będzie mógł określić najbardziej prawdopodobną przyczynę w/w zdarzeń i zaproponować optymalne postępowanie.