Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skoki ciśnienia przy leczeniu Tertensifem

Dzień dobry . Mam problem z ciśnieniem od 10 lat, ciśnienie skaczące: 158/96, 164/72. 196/94, 210/110, 179,96, itd a mam 64 lata Cały czas się leczę i biorę leki Tertensif 1,5mg Catopril 25 i ciągle lekarz rodzinny przepisuje mi to na okrągło i mówi że to na tle nerwowym i przepisał mi Citabax ale i tak mam skoki- teraz zaczęły mi pękać naczynia krwionośne na nogach , mam też żylaki.i nied. tarczycy Mieszkam k/Kalisza. Proszę o pomoc w mojej sprawie za co serdecznie dziękuję. Irena
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Jeśli mimo zażywanych leków ma Pani problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi radziłbym, w tej sprawie jeszcze skonsultować się z kardiologiem. Być może konieczne okaże się dołożenie lub zamiana leków.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety