Skoki ciśnienia spowodowane nerwicą

Dzień dobry. Mam pytanie. Jestem w wieku 40 lat nie miałem problemów z nadciśnieniem, jedynie skoki ciśnienia spowodowane nerwicą. Ostatnio jednak obserwuję u siebie ciśnienie w przedziałach 120/80, 115/85-90 czy jest już się czego bać, czy to normalne. Oczywiście cały czas leczenie się na nerwice. Stan tego "podwyższonego" ciśnienia trwa już jakieś 2 tygodnie.

Pańskie ciśnienie mimo skoków jest nadal w granicach normy. Nie pisze Pan czy tym skokom towarzyszą jakieś dolegliwości lub czy ich przyczyną są jakieś konkretne sytuacje. To bardzo dobrze, że leczy Pan nerwicę. Proponuję by przy najbliższej wizycie omówić z lekarzem prowadzącym te skoki ciśnienia i zastanowić się czy mają związek z czymś konkretnym.

Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie,
Podane wyniki mieszczą się w granicach normy. Jeśli pomiar jest prawidłowy, nie ma się czego obawiać. Jest Pan również w procesie leczenia, więc swoje rozterki proszę zgłosić prowadzącemu, który będzie mógł je opatrzyć bieżącym komentarzem.