Skoki ciśnienia u 25-letniej osoby

nie mam czasu iść do lekarza , kilka razy byłem :-/ a ja się boje igieł , a jak mnie czymś zarażą ? a jeśli umieram to chyba lepiej nie wiedzieć ile będę żył :-/ Raz jak byłem to mi dali leki na nadciśnienie Nebilet ale nic nie dawał to odstawiłem , ja mam ciśnienie 170/106 a po tym nebilet przez 2h mam takie 130/78 a później gwałtownie skacze i nawet to intensywnie czuje uciskiem w klacie i jak czuje ucisk to zazwyczaj mam210/115,odstawiłem Nebilet bez lekarza ,takich skoków nie mam 160/110c

Lek. Katarzyna Szymczak

Ze względu na Pana młody wiek konieczna byłaby pełnia diagnostyka wtórnych przyczyn nadciśnienia: chorby miąższu i naczyń nerkowych, zaburzenia hormonalne, zaburzenia rytmu serca. Radziłabym się jednak przełamac i pójść do lekarza, który po badaniu zadecyduje o dalszej diagnostyce. Takie wartości ciśnienia są niebezpieczne na zdrowia, a nwet życia, dobrze dobrane leczenie ustabilizuje wartosci ciśnienia.
Pozdrawiam