Skoki ciśnienia u 46-latki

witam. od miesiąca mam skoki ciśnienia,zawsze miałam niskie 100/70 nawet 50 ,a teraz bardzo zle się czuje. Byłam u rodzinnego przepisał mi [zofenil 30 ale nadal są skoki duże, przy tym straszny ból głowy wymiotuję kołatanie serca, i nudności ciągłe. Nie do życia jestem a pracować muszę.Te skoki to np. 120/70 a za czas 170/100 itd. Proszę o odpowiedz lub podpowiedz.Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą być charakterystyczne dla menopauzy i konieczny jest w tym wypadku również kontakt z ginekologiem. Również same skoki wartości ciśnienia wymagają kontroli, konieczna może w się Pani sytuacji okazać zmiana leku na preparat z innej grupy.