Skoki ciśnienia wieczorami

Dzień dobry. Mam problem z okresleniem mojego nadcisnienia.Cały dzień ciśnienie jest w normie,ale wieczorem "skacze" do 140 , 150. Nie buore żadnej tabletki,a rano ciśnienie 120. Nawet po wypiciu kawy spada do 115 a net 109

Być może wynika to z obciążenia organizmu solą z posiłku obiadowego. Proszę odstawić sól i glutaminian sodu i poobserwować jakie będzie ciśnienie.
Uwaga, dużo sodu jest w chlebie i potrawach gotowych.