Skoki cukru przy cukrzycy ciążowej w 34. tc

34 tc, cukrz.ciążowa. Stosuję dietę(bywa różnie)i zdążyłam już zauważyć że mam różne skoki cukru.Na czczo jestem BARDZO głodna i pomiar wskazuje poziom cukru od 60-75,1h po posiłkach czasami mieszczę się w zakresie <120,czasami wynik od 120-150 i w takich przypadkach powinnam brać insulinę,a następnie po 1h znowu zbadać poziom cukru ale dlaczego powinnam brać insulinę żeby zmniejszyć poziom cukru jeżeli mój cukier po 1h mieści się już w zakresie,czyli sam mi spada bez wstrzykiwania insuliny?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza diabetologa i kierować się jego zaleceniami.