Skoki pulsu i drżenie w klatce piersiowej a nerwica

Witam, mam 25 lat. przez ostatnie miesiac naduzywalem alkoholu i paliłem. regularnie cwicze na ciezarach pobolewalo mnie serce, zrobilem ekg serce zdrowe nerki watroba holesterol tez norma. zauwazylem ze wieczorami puls skacze mi do 100/min i strasznie trzese sie w srodku niepokoje, czy to nerwica. cisnienie mam w normie to jest meczace co chwile mierze puls.

Witam Pana, dobrze, że się Pan badał i że wyniki są w normie. Mogą to być problemy o podłożu psychicznym (nerwicowe, depresyjne), jednak proszę pamiętać, że wszelkie używki, od alkoholu począwszy na kawie skończywszy mogą mieć swój udział w tym, o czym Pan pisze. Od kiedy nie pije Pan w ogóle alkoholu (czyli też piwa)? Czy nadal Pan pali i co Pan pali(ł)?
Czasami jest tak, że gdy osoby o podwyższonym poziomie lęku próbują "zaleczać" go alkoholem, nikotyną, innymi substancjami psychoaktywnymi dla uzyskania chwilowej poprawy nastroju, to na dłuższą metę otrzymujemy mieszankę wybuchową. To znaczy po zaprzestaniu stosowania tych środków odczuwane niepokoje moją się nasilać, to samo dotyczy objawów wegetatywnych (drżenie, ciśnienie itd.).
Może warto skonsultować się ze specjalistą w Pana mieście? W Warszawie jest sporo miejsc, gdzie psychologowie przyjmują na NFZ, poradnie zdrowia psychicznego np.