Skoki tętna a bieganie

Witam! Zacznę od tego, zacząłem intensywnie biegać od marca czułem się dobrze wcześniej też byłem aktywny fizycznie. Wyelimonwałem alkohol i czasami popoalałem. Przebiegłem półmaraton w czerwcu z tętnem max jakieś 190 dobrze się czułem. Dalsze treningi zpowodowały choć niewiem czy to one skoki tętna podczas biegu np. z 150 na 190 i ponownie spadek po 30 sekundach na 150. Te skoki bardzo mi przeszkadzają bo jak wzrastat tętno mam uczucie jakby nie zatykało i muszę zwolnić. Cóż więc pora na badani

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie badanie całodobowe holtera EKG podczas którego wykonany będzie trening. Odpowie to na pytanie o przyczynę skoków tętna lub pozwoli wykluczyć podłoże kardiologiczne.