Skoki tętna i ciśnienia oraz bóle w klatce piersiowej

no własnie duzo razy wykonywałam ekg było prawidłowe a i tak mam skoki tetna lub cisnienia czy jakies badania oprucz ekg można zrobic moze holtera albo koronarografie sama niewiem co może byc przyczyna tsh też jest prawidłowe cholesterol też w normie ale mqam nadcisnienie i kłuje mnie też w klatce ztego powodu też wyladowałam w szpitalu

Witam Panią,

Po wykluczeniu kardiologicznych przyczyn nadciśnienia tętniczego można szukać innych... Na pewno nie zaszkodzi Pani wykonanie całodobowego Holtera ciśnieniowego. Warto również wykonać usg doppler z oceną tętnic nerkowych, ew. można szukać endokrynnych przyczyn nadciśnienia, np. pheochromoctoma, aldosteronoma, itd. Ale najpierw radziłbym Pani wybrać się do dobrego lekarza, który wskaże Pani właściwą drogę postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz