Skolioza a silny ból kręgosłupa

Witam.Od paru lat mam straszne bóle kręgosłupa kiedyś zdarzało się to 2-3 razy w roku ale od ok.6 m-cy boli prawie non stop.Przez te lata przeszedłem kilka rehabilitacji,ostatnia rehabilitacja nie dość że nie pomogła to jeszcze położyła mnie do łóżka na prawie 2 tyg.(rwa kulszowa). Wynik badania rtg: "Lewostronna skolioza kręgosłupa Th-L. Poziome ustawienie kości krzyżowej-os sacrum acutum. Zwężona przestrzeń tarczy m.kręgowej L4-L5" Mam pytanie czy można to wyleczyć czy jest konieczna operacja?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu mogę powiedzieć iż zmiany są dość znaczące. Z pewnością dolegliwości bólowe są spowodowane przez utratę prawidłowej budowy i funkcji kręgosłupa. Konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna. Prawdopodobnie operacja to jedyne wyjście. Dodatkowo rwa kulszowa była wynikiem ucisku na nerwy rdzeniowe L4, L5 .