Skolioza a stosowanie gorsetu ortopedycznego

Czy gorset ortopedyczny u 18 latka z niedoborem wit D może polepszyć skrzywnienie skoliozy i kifozy?

Dzień dobry,

Ciężko tutaj pisać o ,,polepszeniu" skrzywienia. Jesteśmy w stanie przeciwdziałać dalszemu pogłębianiu się wad postawy, natomiast nie cofniemy ich w tym wieku. O potrzebie noszenia gorsetu ortopedycznego powinien zadecydować lekarz ortopeda po dokładnym badaniu- wszystko zależy od stopnia skrzywienia kręgosłupa. Proszę się udać na konsultację do ortopedy.

Pozdrawiam serdecznie.