Skolioza a wybór szkoły

Witam, Czy skolioza ma jakieś przeciwwskazania do udania się do technikum fryzjerskiego? Lekarz medycyny pracy pozwoliłby mi pójść do takiej szkoły? Jakie badania wykonuje się?

Magdalena Mroczek

Zależy to od stopnia skoliozy i indywidualnej decyzji lekarza.

 Lek. Magdalena Mroczek

Praca fryzjera to praca stojąca i w pozycji wymuszonej. Jeżeli skolioza nie jest duża nie ma przeciwskazań