Skolioza i bulging discs a konieczność operacji

Witam , Kinga lat 30 , od lipca pojawily sie u mnie problemy z odcinkiem lędzwiowym , konkretnie po wizycie na basenie ( pływałam żabką odkrytą) , dodam ze od dzieciństwa cierpnie na skolioze pierwszego stopnia . Badanie MR kręgosłupa lędzwiowego wykazało na poziomach L4/L5 widoczne symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego -tzw. bulging discs , powodujące umiarkowane modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego . Czy konieczna jest operacja ? dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ostateczną decyzję o zabiegu operacyjnym podejmuje się w oparciu o objawy i dolegliwości bólowe oraz oczywiście obraz uzyskany w badaniu. Modelowanie worka oponowego to stan który może się pogłębić przez co dolegliwości mogą się nasilić. Warto skonsutlować się z neurochirurgiem.