Skolioza i dyskopatia a odchudzanie

Jaki mogłabym uprawiać sport aby schudnąć przy schorzeniach kręgosłupa. Mam skoliozę, dyskopatię i nieduże zwyrodnienia w odcinku szyjnym. Dodam że 2 razy miałam rwę kulszową (ale nie w ostatnim czasie), drętwieją mi dłonie zwłaszcza podczas jazdy na rowerze. Ostatnio przeszłam rwę barkową i bolał mnie łokieć tzw. tenisisty. W chwili obecnej odczuwam ból w lewym biodrze po udo i kolano. W lecie chodziłam przy tzw. kijkach i jeździłam na rowerze. Dodam mam 42 lata

Lek. Tomasz Budlewski

Jest Pani dość młoda osoba w kwestii zmian zwyrodnieniowych? Czy była wykonana diagnostyka reumatologiczna ? Proponuje udac sie do lekarza pierwszego kontaktu.

Najlepszą formą aktywności jest marsz lub marsz z kijkami. Należy nauczyć się jak właściwie pracować dłońmi i ramionami aby nie przeciążać przedramion, gdyż może to wywoływać cierpnięcie oraz problemy z łokciami. Proszę zobaczyć filmy instruktażowe.
Zdrowa aktywność powinna proporcjonalnie obciążać różne grupy mięśniowe. Proszę pamiętać też o rozgrzewce. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki