Skolioza i problemy z kręgami szyjnymi a bóle i zawroty głowy

Od bardzo dawna czesto boli mnie glowa i mam zawroty Dwa lata temu mialam robione wszystkie mozliwe badania na glowe wszystko bylo ok wyniki ok Mam jednak skolioze i cos z kregami szyjnymi Czy moje bole glowy moga byc od kregow szyjnych ?czy moze jakis guz czy tetniak bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Witam serdecznie,

Pani dolegliwości bólowe i zawroty głową mogą wynikać z choroby kręgosłupa szyjnego (skolioza, dyskopatia). W celu zakwalifikowania Pani do leczenia zachowawczego lub operacyjnego konieczne jest wykonanie badania MR kręgosłupa szyjnego, co pozwoli ukierunkować dalsze postępowanie. Zachęcam do przesłania pełnego wyniku badania MR (opis + obrazy) wraz ze szczegółowym opisem Pani dolegliwości przez moją stronę internetową www.joannaurbanowska.pl, gdzie w ofercie świadczeń medycznych udzielam e-konsultacji.

Pozdrawiam,
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów, również zawroty głowy.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. A co w badaniu? bo chyba nie chce Pani stawiac diagnozy na podstawie sformułowania "coś tam"?
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad czyli dokładna znajomośc objawów i badanie pacjenta.!!!
W diagnostyce bólów i zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka objawów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące , czynniki prowokujace itd itd...